Naszyjniki Secrets to flagowy produkt Berries&Co, który dotychczas skrywał w sobie różnorodne naturalne kamienie kolorowe. Teraz pojawił się w nowych, niezwykłych odsłonach z 18-karatowego złota i diamentów. W limitowanej kolekcji znajdą się klasyczne bezbarwne diamenty, a także wyjątkowe diamenty szampańskie oraz charakterne diamenty czarne.

Diamenty – małe cudeńka natury

Powstały miliardy lat temu, nawet 300 km pod powierzchnią ziemi, w olbrzymich temperaturach i pod ogromnym ciśnieniem. Przeszły długą drogę, wypchnięte na powierzchnię przez ruchy tektoniczne i erupcje wulkanów, aby finalnie trafić do szkatułek Secrets.

Diament to najtwardszy naturalny materiał na Ziemi. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa „adamas”, które oznacza „niezniszczalny” – jeszcze zanim poznano techniki szlifowania diamentów, wojownicy nosili je przy sobie w surowej formie jako talizmany ochronne.

Klasyczne brylanty - uniwersalny symbol piękna

Uwielbiane za swój błysk, lśniące refleksy i życie, jakie w sobie mają. Barwa (colour), czystość (clarity), szlif (cut), i masa (carat) to tak zwane 4C klasyfikacji diamentów. Najbardziej wartościowe diamenty (pomijając kolorowe!) to te kompletnie bezbarwne, całkowicie czyste od skaz i inkluzji, o doskonałym szlifie.

Brylanty to diamenty w szlifie okrągłym brylantowym – takie właśnie zostały zamknięte w nowym wyjątkowym medalionie Berries&Co.


Diamenty szampańskie

Diamenty występują we wszystkich możliwych kolorach. Te w ciepłych, złoto-brązowych odcieniach powszechnie określane są mianem diamentów szampańskich. Te zjawiskowe charakterystyczne kamienie występują w jasnych, miodowych, jak i ciemniejszych czekoladowych tonacjach. Ich popularność od kilku lat nieprzerwanie rośnie.

Z gemmologicznego punktu widzenia, takie diamenty określamy głównie jako „żółto-brązowe”, jednak używanie analogii dla kolorów, jaką jest określenie „szampański”, jest powszechnie stosowane, wygodne i adekwatne. W szkatułce Berries znajdą się piękne diamenty szampańskie w szlifie okrągłym brylantowym.


Czarne diamenty

Alternatywą dla klasycznych bezbarwnych diamentów są hipnotyzujące diamenty czarne. Wyróżniają się na tle innych kolorowych diamentów tym, że są nieprzezroczyste. Pomimo swojej czarnej barwy oraz faktu, iż nie przepuszczają światła, potrafią je pięknie odbijać od powierzchni faset tworząc wrażenie prawie metalicznego połysku. Naturalnie czarne diamenty są niezwykle rzadkie, dlatego też ciemne diamenty lub te ze znaczną ilością malutkich inkluzji powszechnie poddaje się naświetlaniu oraz wysokiej temperaturze, aby uzyskać głęboką czarną barwę. Historycznie niedoceniane, od kilku lat czarne diamenty zyskują miłośników na całym świecie.


Paulina Sierakowska

Gemmolog International Gemological Institute92 wyświetlenia0 komentarz
  • Berries&Co

Małe kroki, duże zmiany, nowe początki… to dla nas niezwykle ekscytujący moment.


Część z Was już zna nasze produkty, teraz chcemy podzielić się z Wami tym, co sprawia, że od 5 lat tworzymy je z niegasnącą pasją.

"Za każdym naszyjnikiem, bransoletką, kolczykami, czy pierścionkami kryje się wiele historii, które chcielibyśmy Wam opowiedzieć."

Jest to droga, którą rozpoczynają poszukiwania inspiracji, dyskusje oraz spotkania; którą szlifują nasi złotnicy, nadając jej blasku i Wy, którzy nadajecie jej znaczenie. Bez otaczających nas ludzi, bez kobiet, które inspirują nas każdego dnia, nie moglibyśmy odkrywać nowych ścieżek, ani wyznaczać sobie nowych celów. Dzięki temu, że wybieracie naszą biżuterię, te historie mają swoją kontynuację.


Na blogu przeczytacie m.in. o kamieniach szlachetnych, które darzymy szczególną miłością, o tym jak pielęgnować biżuterię, jak ona powstaje i nad czym aktualnie pracujemy. Zajrzymy wspólnie za kulisy sesji zdjęciowych, procesu projektowania nowych kolekcji oraz ich produkcji.

Do współpracy zaprosiliśmy również ekspertów - Paulina Sierakowska, gemmolog, opowie Wam o kamieniach szlachetnych, a Marta Koszarek przybliży temat biżuterii ślubnej.Mamy nadzieję, że dzięki temu spojrzycie na swoją biżuterię zupełnie inaczej i ta dobra energia, która towarzyszy jej powstawaniu będzie w Wami na co dzień.


Let the story Begin….

72 wyświetlenia0 komentarz