top of page
  • Zdjęcie autoraBerries&Co

JESIENNe kwiaty w domu

Zanim na dobre w naszym domu zagości świąteczna atmosfera, warto te ostatnie listopadowe, szare dni wykorzystać na stworzenie w domu jesiennego, ciepłego klimatu,

Nadal na zewnątrz możemy znaleźć rośliny, które idealnie pasują do jesiennej kompozycji. Wystarczy dokupić do nich ulubione kwiaty, żeby jeszcze na chwilę zatrzymać w domu jesień w najpiękniejszym wydaniu.


O tym, jak stworzyć taki bukiet opowiedziała nam Kornelia Pieniak - florystka, która jak nikt wie, jak w prostu sposób wyczarować niepowtarzalny klimat w swoim domu.


"Tworząc swój jesienny bukiet posiłkowałam gałązkami, które przyniosłam z pobliskiego lasu. Zawsze, podczas spaceru rozglądam się za roślinami, które potem inspirują mnie do stworzenia kwiatowych dekoracji w domu. eukaliptusem i moją ulubioną odmianą róż - Cappucino, Resztę kompozycji uzupełniłam eukaliptusem i moją ulubioną odmianą róż - Cappucino, ale możecie wybrać dowolne, ulubione kwiaty.

W mojej kompozycji postawiłam na luźne ułożenie roślin - bazę stanowią rozłożyste gałązki z niewielką ilością jesiennych liści i granatowych owoców, resztę uzupełniłam o kwiaty i eukaliptusa.

Na bazę wybrałam płaskie i wysokie naczynie, które świetnie trzyma gałęzie i sprawia, że kompozycja pięknie rozkłada się na boki. O taki efekt dokładnie mi chodziło. "bottom of page